چندی بود یک سوال از سوی بسیاری از کابران سایت مطرح می شد . تصمیم گرفتم پاسخ مفصلی به آن بدهم تا دیگران هم از آن استفاده کنند. این سوال در بخش مشاوره حقوقی رایگان مطرح شده است:

 

میثم: آیا رابطه نامشروع سوءپیشینه محسوب می شود؟

با سلام و احترام 6سال پیش به جرم رابطه نامشروع دستگیر و دردادگاه پس از 3روز زندانی با شلاق تعزیری تمام شد حالا میخواهم در اداره ای استخدام شوم و سوالاتی از محضر عالی دارم اینکه 1-من این سابقه را که جزو محکومیتهای موثر نیز نمی باشد از کجا و چگونه و به چه طریقی می توانم آن را پاک نمایم و هیچ سابقه ای از آن مورد نداشته باشم؟ 2- آیا خود ادارات نیز از تشخیص هویت استعلام میکنند یا نه؟ چون قبلا یک با ر گواهی عدم سوپیشینه را برای شرکت خصوصی گرفته ام و با ان که ان سابقه وجود داشت ولی گواهی را صادر کردند . با تشکر

 

محسن بزرگی : سلام/سوال شما سوال بسیاری از مراجعین سایت است به همین خاطر یک بار برای همیشه بطور مبسوط به آن پاسخ می گویم و امیدوارم دیگران نیز از آن استفاده کنند. محکومیت به مجازات جرم رابطه نامشروع موضوع ماده 637 قانون مجازات اسلامی موجب محرومیت از حقوق اجتماعی منجمله استخدام در ادارات دولتی نیست. بر اساس ماده 22 آیین نامه سجل کیفری «چنانچه متقاضی صدور گواهی عدم سوءپیشینه، محكومیت مؤثر كیفری نداشته باشد گواهی عدم سوءپیشینه صادر می‌شود. چنانچه مراجع ذكرشده در ماده 17 برگ شماره1 را درخواست نمایند در اینصورت تمامی محكومیت‌ها صرفنظر از نوع آنها اعلام خواهدشد.» در صورت اخیر ممکن است گزینش اداره مربوطه به علت سابقه ای که برابر ماده 62 مکرر قانون مجازات اسلامی شما  را از حقوق اجتماعی محروم نمی نماید، صلاحیت شما را بعلت «اشتهار به فساد اخلاقی» و یا «التزام عملی به احكام اسلام» مردود اعلام نماید . ضوابط عمومی گزینش افراد برای ورود به خدمت دولت برابر ماده 2 قانون گزینش عبارت است از :

1-      اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یكی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

2-      التزام عملی به احكام اسلام

3-      اعتقاد و التزام به ولایت فقیه ، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی

4-      عدم اشتهار به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق

5-      عدم سابقه وابستگی تشكیلاتی ، هواداری از احزاب و سازمانها و گروههائی كه غیر قانونی بودن آنها از طرف مقامات صالحه اعلام شده و یا می شود مگر آنكه توبه ایشان احراز شود.

6-      عدم سابقه محكومیت كیفری مؤثر

7-      عدم اعتیاد به مواد مخدر

ماده 3 آئین نامه اجرائی قانون گزینش کشور نیز در تبیین عبارت «التزام عملی به احكام اسلام» مقرر نموده است : «- ضوابط عمومی گزینش اعتقادی ، اخلاقی و سیاسی كاركنان موضوع این آیین نامه ضوابط مقرر در ماده (2) قانون گزینش است و التزام عملی به احكام اسلام مندرج در ماده مذكور عبارتست از: 1- عمل به واجبات از قبیل نماز ، روزه و... 2- اجتناب از محرمات ( عدم ارتكاب معاصی كبیره) »

البته چنانچه به علل مزبور توسط گزینش رد صلاحیت بشوید امکان اعتراض به دیوان عدالت اداری وجود دارد. ماده 14قانون گزینش معلمان و كاركنان آموزش و پرورش که بر اساس ماده واحده «قانون تسری قانون گزینش معلمان و كاركنان آموزش و پرورش به كاركنان سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و مؤسسات و‌شركت‌های دولتی» قانون حاکم بر گزینش کشور می باشد مقرر نموده است: «افرادی كه در مراحل گزینش واجد شرایط عمومی یا انتخاب اصلح تشخیص داده نشوند در صورت اعتراض می‌توانند تقاضای كتبی خود‌را حداكثر تا دو ماه در هر مرحله پس از دریافت حكم به مرجع تجدید نظركننده (‌اول، دوم) تحویل دهند و در صورت عدم اعتراض در مهلت مقرر رأی‌صادره قطعی و لازم‌الاجراء است. دستورالعمل این ماده توسط هیأت عالی گزینش تهیه و به تصویب می‌رسد.

تبصره 1 ـ مرحله اول تجدید نظر توسط هسته گزینش (‌حداقل با دو نفر جدید) و مرحله دوم آن توسط هیأت مركزی صورت می‌گیرد.

تبصره 2 ـ هیأت عالی گزینش نسبت به هر مورد از احكام صادره و هرگونه تخلف اعم از مسامحه‌كاری، تندروی، اعمال تبعیض و انجام امور‌خلاف شرع رسیدگی نموده و پس از اصلاح یا ابطال آراء، هیأت صادركننده رأی را ملزم به اجرای رأی جدید، برخورد با متخلف، ترمیم و یا انحلال‌واحد گزینش و یا ارجاع به مراجع ذیربط نموده و در غیر این صورت رأساً اقدام می‌نماید.هیأت عالی گزینش دستورالعمل این تبصره را تهیه و تصویب خواهد نمود.

 

تبصره 3 ـ معترضین به آراء هیأت مركزی و هسته‌ها حداكثر تا دو ماه پس از ابلاغ رأی می‌توانند به دیوان عدالت اداری شكایت نمایند و دیوان‌نسبت به رسیدگی اقدام می‌نماید.»

Back to Top

Template Design:Dima Group