سیزدهمین آئین تحلیف وکلای پایه یک دادگستری دیشب در قزوین برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یک وکیل و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما در این مراسم 58 کارآموز وکالت در استان پس از گذراندن دوره 18 ماهه کارآموزی، با ادای سوگند و دریافت پروانه وکالت، فعالیت رسمی خود را به عنوان وکیل پایه یک دادگستری آغاز کردند.

رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای کشور در این مراسم گفت: وکلا باید در دفاع از حق و عدالت کوشا باشند و بدانند این استقلال به معنی قدرت طلبی، منفعت طلبی و مصونیت شخصی نیست بلکه ناشی از مسئولیت سنگینی است که برای آن سوگند می خورند.

بهمن کشاورز با اشاره به اینکه هم اکنون 50 هزار وکیل در کشور فعالند افزود: اتحادیه کانون وکلا به دنبال الزامی کردن استفاده از وکیل در پرونده ها به منظور تخصصی شدن دادرسی ها و کوتاه شدن زمان رسیدگی به پرونده هاست که این امر در مرحله اول نیازمند تدوین و تصویب قانون است.

رئیس کانون وکلای دادگستری استان قزوین نیز گفت: با گذشت 6 دهه از فعالیت مستقل کانون وکلای دادگستری، دغدغه صیانت از حق و عدالت همچنان در اولویت است.

به گفته غلامرضا تجدد در حال حاضر 720 وکیل و کارآموز در استان قزوین فعالیت می کنند. 

در این مراسم همچنین از 5 وکیل نمونه در عرصه تربیت کارآموزان وکالت تجلیل شد؛ رونمایی از کتاب «حقوق بشر مهاجران در نظام حقوق بین الملل» نوشته فرشید سرفراز نیز از دیگر برنامه های این مراسم بود.

Back to Top

Template Design:Dima Group