پاسخ ظریف به نامه وکلا
محمد جواد ظریف در پاسخ به نامه برخی از وکلای دادگستری که برای همکاری با دولت به منظور دفاع از حق بازماندگان فاجعه منا اعلام آمادگی کردند نوشت‌: وزارت خارجه بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام می‌دهد و از توان وکلای دادگستری هم بهره خواهد گرفت.
متن پاسخ وزیرامورخارجه به کانون وکلای دادگستری به این شرح است:
 
با سلام
 
بازگشت به نامه برخی از اعضای محترم آن کانون در رابطه با فاجعه تاسف بار ‘منا’، ضمن سپاس از ابراز حساسیت‌ها و بیان دغدغه‌های مطرح از سوی وکلای محترم دادگستری ، به آگاهی می‌رساند وزارت امورخارجه از بدو وقوع حادثه ،همگام با نهادهای ذیربط داخلی اقدامات و بررسی‌های لازم را جهت احقاق حقوق بازماندگان و مصدومین فاجعه انسانی ‘منا ‘ در ابعاد داخلی و بین‌المللی به عمل آورده است.
 
ضمن تشکر از اعلام آمادگی وکلای محترم دادگستری برای مساعدت و همکاری حتما از این توان بسیار ارزشمند بهره برداری خواهد شد.
 
محمد جواد ظریف
 
متن نامه برخی از وکلای عضو کانون وکلای دادگستری خطاب به ظریف هم به این شرح است:
 
وزیر محترم امور خارجه
 
جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف
 
با درود و احترام،
 
فاجعه تاسفبار و غم انگیز منا، قلب بشریت را به درد آورد. تاریخ، کمتر شاهد واقعه ای بود که به ناگاه جغرافیای وسیعی از کره خاک را متالم سازد. وسعت حادثه غم بار مکه چنان بود که تمام پنج قاره را عزادار و اندوهگین کرد.
 
هنگامی‌که ملت ایران خود را مهیای سرور برای اعیاد بزرگ مسلمین قربان و غدیر می‌کردند
 
بی کفایتی حکام سعودی، جشن ایشان را مبدل به عزا ساخت و آحاد مردم را سیاهپوش کرد.
 
از آنجایی که دولتمردان جمهوری اسلامی‌ایران عزم خود را در جهت احقاق حقوق بازماندگان و مصدومین این اتفاق دردآور جزم نموده‌اند، ما وکلای دادگستری نیز ضمن تسلیت و همدردی با خانواده ی قربانیان، در راستای رسالت خود که همانا دفاع از حق است، آمادگی خود را برای همکاری با دولت و خانواده آن عزیزان سفر کرده در تمام زمینه‌های حقوقی متصوره داخلی و خارجی اعلام می‌کنیم.
 
امید است تا با اقدام عاجل سیاسی و حقوقی اندکی از آلام جامعه نسبت به این فاجعه انسانی تسکین یابد.

Back to Top

Template Design:Dima Group