به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یک وکیل به نقل از خبرگزاری میزان، محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان یزد در دیدار با تعدادی از وکلای یزد بیان کرد: حضور یک وکیل خبره و متعهد در پرونده قضایی موجب اتقان آراء و اجرای عدالت و اخذ تصمیمات بهتر قضایی می شود.

 

وی افزود: در استان یزد خلاء وجود یک کانون مستقل برای وکلا برای رسیدگی به امور صنفی این قشر شریف و همچنین صیانت از شأن و اعتبار آنان به چشم می خورد که جلساتی نیز تاکنون در چندین نوبت با اعضای جامعه وکلا یزد اعم از وکلای با سابقه و جوان برگزار و به حمدا.. امروز شاهد به نتیجه رسیدن تبادل نظر ها و تشکیل هیئت نظارت به انتخابات هستیم.

 

وی صیانت از حیثیت و اعتبار وکلا را منوط به وجود یک کانون وکلای مستقل و کارامد در استان دانست و گفت: دادسرای انتظامی وکلا موجب صیانت از حیثیت و اعتبار این قشر شریف است و با رصد دقیق تخلفات و پیگیری مسائل پیرامون وکلا ، مانع از این خواهد شد که وجود چند نفر معدود که با زیر پا نهادن سوگند خود به اعتبار یک جمعیت خوب و معتبر و پاک که اجرای عدالت و کشف حقیقیت را سرلوحه خود دارند ضربه بزنند.

 

حبیبی به نامه رسیده از سوی وزیر دادگستری نیز اشاره کرد و اظهار داشت : حسب این مرقومه تشکیل اولیه هیئت نظارت جهت برگزاری انتخابات کانون و کلا به اینجانب واگذار گردیده و این جلسه نیز جهت مشورت و انتخاب اعضای اولیه هیئت نظارت است و تصمیم هم بر این است که از همین ابتدا با انتخاب اعضاء هیئت نظارت از وکلا امور اجرایی توسط خود آنها انجام شود .

 

وی ابراز امیدواری کرد: کانون مرکز نیز با حمایت جدی مادی و معنوی زمینه تشکیل کانون مستقل برای استان دارالعباده و دارالعلم یزد را فراهم نمایند.

 

شایان ذکر است در این جلسه حسین محمدنبی و عباس کریمی از کانون مرکز حضور داشتند و حمایت خود را از تشکیل کانون مستقل در استان اعلام کردند و محمد یعقوبی ، عباس کریمی ، محمدحسین سلیمیان ، امیرحسین کاظمی و سیدابوالفضل شهاب رضوی به عنوان اعضای اصلی هیئت نظارت انتخابات وکلا و سیدمحسن منتظری و رامین رحمت زاده به عنوان عضو علی البدل این هیئت با نظر اعضاء نیز انتخاب شدند.

 

Back to Top

Template Design:Dima Group